Yardımlaşma Sandığı Kredi Uygulamalarında Yapılan Düzenlemeler Hakkında
4:40 Cuma 26 Temmuz 2024
4:40 Cuma 26 Temmuz 2024
8:56 Perşembe 18 Temmuz 2024
8:53 Perşembe 18 Temmuz 2024
9:51 Cumartesi 13 Temmuz 2024
8:55 Perşembe 11 Temmuz 2024
9:09 Pazartesi 8 Temmuz 2024
9:35 Cumartesi 29 Haziran 2024
9:33 Cumartesi 29 Haziran 2024
12:16 Pazartesi 10 Haziran 2024
Değerli Uşak Eczacı Odası Üyeleri ve Sevgili Hemşehrilerimiz,
29 Ekim 1923 tarihi, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zaferle taçlandığı, modern bir devletin doğuşunun simgesi olan önemli bir dönemin başlangıcıdır.
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının liderliğindeki azimli Türk milleti, yüzyıllardır süren fetihler ve savaşlarla kurulan imparatorlukları ardında bırakarak, yeni bir çağın kapılarını aralamıştır. 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti resmen ilan edilmiş ve böylece laik, demokratik, bağımsız, bilimsel ve çağdaş bir devletin temelleri atılmıştır.
Bugün, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlarken, bu büyük mirasa ve değerlere sahip çıkmamız gereken bir noktada bulunuyoruz. Cumhuriyet, sadece bir rejim değişikliği değil, aynı zamanda birçok alanda köklü bir dönüşümün başlangıcıdır. Laiklik ilkesi, eğitimde bilimsellik, demokrasi, insan hakları ve özgürlükler gibi temel prensipler, Cumhuriyetimizin yapı taşlarıdır.
Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı günde, gelecek nesillere öğütlerde bulunmak istiyoruz:
Cumhuriyet Değerlerine Bağlı Kalın: Laiklik, demokrasi, eşitlik ve özgürlük gibi değerlere sahip çıkarak Cumhuriyetimizin temellerini güçlendirin.
Eğitime Önem Verin: Bilgi ve eğitim, toplumların gelişiminde kilit bir rol oynar. Eğitiminize ve öğrenmeye değer verin.
Birlik ve Beraberlik: Türkiye, farklı kültürlerin ve inançların buluştuğu bir ülkedir. Bu çeşitliliği zenginlik olarak kabul edin ve birlik içinde olun.
Sosyal Sorumluluk: Topluma hizmet etmek, insana değer vermek demektir. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edin.
Demokrasiyi Koruyun: Demokratik haklarınızı kullanarak, ülkenizin yönetimine katkıda bulunun.
Girişimciliği Teşvik Edin: Yaratıcılığınızı kullanarak yeni fikirler geliştirin ve girişimcilik ruhunu destekleyin.
Çevreye Duyarlılık: Doğanın korunması, gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya yaratmanın temelidir. Doğaya ve çevreye saygılı olun.
Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlarken, bu öğütleri hatırlayarak Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkalım. Geleceğimizi inşa etme sorumluluğu gençlerimizin omuzlarındadır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı kutlu olsun! Ne mutlu Türk'üm diyene!
© Copyright 2023, Tüm hakları saklıdır.